روز مهندس مبارک باد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

روز مهندس در تقویم رسمی ایران روز پنجم اسفندماه می‌باشد. این روز به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی به ثبت رسید. هر .سال همزمان با این روز همایش‌ها و مراسم مختلفی برگزار می‌شود

پنجم اسفند، زادروز دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی، مناسبتی ارزشمند برای بزرگداشت جایگاه مهندسی است. موعدی برای پاسداشت تعهد و تفکر مهندسانی است که توسعه‌ساز و تحول‌آفرین بوده‌اند و با تکیه بر اندیشه‌ و عمل خود جامعۀ امروز بشری را ممتاز و متمایز از گذشته ساخته‌اند.

برند ماکان به عنوان مجموعه‌‌ای دانش‌بنیان و متکی بر دانش مهندسی، از حضور دانشمندان و دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف مهندسی بهره برده و کوشیده است تمامی ظرفیت‌های انسانی و مادی در اختیار خود را برای توسعۀ زیرساخت‌های صنعت نفت کشور به کار گیرد.
به مناسبت این روز، فرصتی ساخته شد تا برای نخستین‌بار جمعی از مدیران بخش‌های مهندسی در حوزه‌های مختلف کاری برند ماکان، این روز را به همکاران خود تبریک گویند و امیدها و انگیزه‌های خود برای فعالیت‌های آتی را ترسیم کنند.

روز مهندسی را از آن جهت که تاکیدی مجدد بر قابلیت‌های دانش مهندسی و دانش‌آموختگان مهندسی در به کارگیری اندیشه‌های خلاق و عملکردهای اثربخش است، گرامی می‌داریم.